ADSENSE

Google AdSense, her aşamadaki web sitesi yayıncılarının site içeriğiyle alakalı ve göze batmayan Google reklamlarını web sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur. Reklamlar kullanıcılarınızın sitenizde aradığı öğelerle alakalı olduğundan, hem içerik sayfalarınızı zenginleştirir hem de web sitenizden para kazanmanızı sağlar. İçerik için AdSense hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca, web site yayıncılarının site kullanıcılarına Google arama olanağını sunmaları ve arama sonucu sayfalarında Google reklamları görüntüleyerek daha fazla para kazanmalarının bir yoludur. Arama için AdSense hakkında daha fazla bilgi edinin.

Program ücretsizdir ve tıklama başına ödeme ile gösterim başına ödemeyi birleştirir; bir başka deyişle, sitenizdeki veya arama sonucu sayfalarındaki geçerli tıklamaların yanı sıra, içerik sayfalarınızdaki gösterimler için de size ödeme yapılır. O nedenle, bu programı deneyin. Program politikalarımıza, uygun davranırsanız, çevrimiçi başvuruyu doldurun ve içerik için AdSense ve arama için AdSense'in her ikisini ve birini seçin. Tek bir başvuru hem AdSense hem de arama için AdSense için onaylanmanızı sağlar - sayfalarınızda bu ürünlerin herhangi bir bileşimini kullanmaya karar verebilirsiniz.

Başvurunuzu gözden geçirecek ve sizinle 2-3 gün içinde e-posta yoluyla temas kuracağız. Programa kabul edilirseniz, yeni hesabınızda oturum açıp web sayfalarınıza ekleyeceğiniz HTML kodunu alabilirsiniz.

AdSense'e katılımınızın bir web siteniz olmasını gerektirdiğini unutmayın. Web siteniz yoksa, www.blogger.com adresinde ücretsiz bir blog için kayıt olabilirsiniz veya pages.google.com adresinde Google Sayfa Oluşturucusu'nu kullanarak yararlı ve çekici web sayfaları oluşturabilirsiniz

19/5/2008 - ADSENSE
Kategori: ADSENSE

web sitesi yayıncılarının ziyaretçilerine Google web ve site araması sunmalarına ve arama sonucu sayfalarında Google reklamlarını göstererek para kazanmalarına olanak sağlar.

Ana Sayfa AFS

 

Reklamların görünümünü, çok çeşitli reklam birimleri ve renk biçimleri arasından seçim yaparak özelleştirebilirsiniz.

Kullanılabilir reklam biçimlerini görüntüleyin

Renk Paleti

 

Google'ın kapsamlı AdWords reklamveren tabanı sayesinde, uzmanlaşma alanları ne kadar fazla olursa olsun, neredeyse her türlü işletme kategorisine ve her türlü içeriğe ilişkin reklamlarımız mevcuttur. Google teknolojisi, en ilişkili ve en yüksek performanslı AdWords reklamlarını web sitenizle eşleştirir. Reklamlar Google tarafından sağladığı için, reklamveren ilişkileriyle ilgili kaygılanmanız gerekmez.
 AdWords hakkında bilgi edinin
Kategori: ADSENSE

Reklamlarınızı oluşturun
Reklamlarınızı oluşturun ve işletmenizle ilişkili kelime veya deyimler olan anahtar kelimelerinizi seçin.
Anahtar kelime fikirleri edinin

Reklamlarınız Google’da görünür
İnsanlar Google’da anahtar kelimelerinizden birini aradığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Böylece, zaten sizinle ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapıyor olursunuz.
Müşteri kazanıyorsunuz
İnsanlar satın almak veya hakkınızda bilgi edinmek için reklamınızı tıklayabilir. Başlamak için bir web sayfasına bile ihtiyacınız yok, Google ücretsiz olarak bir web sayfası oluşturmanıza yardımcı olur. Bu kadar kolaydır!
 
 Google AdWords şunları sunar:

Hedef kapsam
Google’da arama yapan kişilere artık reklam yapabilirsiniz. Google’ın arama sonuçlarında şimdiden görünüyor olsanız bile, AdWords, Google’da ve reklamcılık ağımızda yeni hedef kitleleri hedeflemenize yardımcı olabilir.

Daha fazla kontrol
İstediğiniz sonuçları alıncaya kadar reklamlarınızı düzenleyebilir ve bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Çeşitli reklam biçimleri görüntüleyebilir, hatta reklamlarınızda belirli dilleri ve coğrafi konumları hedefleyebilirsiniz.

Ölçülebilir değer
Minimum harcama şartı veya süre taahhüdü söz konusu değildir. Üstelik, tıklama başı maliyet seçeneğiyle, yalnızca reklamlarınıza tıklanırsa sizden ücret alınır. Bu, bütçenizin her kuruşunun yeni potansiyel müşteriler kazanmak için harcandığı anlamına gelir.
 
Maliyetler konusunda endişe mi duyuyorsunuz? Endişelenmeyin—AdWords tüm harcamalarınızın kontrolünün sizde olmasını sağlar.
Bütçenizi belirleyin
Minimum harcama zorunluluğunuz yoktur--AdWords için ödediğiniz tutarı belirlemek size kalmıştır. Örneğin 7,5 YTL'lik günlük bütçe ve reklamınıza yönelik her tıklama için maksimum 15 kuruşluk bir maliyet belirleyebilirsiniz.
Varsayımlardan kaçının
Anahtar kelime trafiği ve maliyet tahminleri, anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için sağlanır. (
Anahtar kelime maliyetlerini tahmin et)
Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın
Reklamlarınız görüntülendiğinde değil, yalnızca reklamlarınız tıklanırsa ödeme yaparsınız.

Ödeme seçenekleri ülkeye ve para birimine göre değişmektedir.
Daha fazla bilgi edinin
 
Yerel ve bölgesel hedefleme
Reklamlarınızı sadece belirli bir bölgede arama yapan kişilere görüntülenecek biçimde ayarlayın. Artık, mesela bulunduğunuz yere 40 kilometre uzaklıktaki online müşterileri kolayca hedefleyebilirsiniz.
Daha fazla bilgi edinin

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !